رقابت ۴ غول دنياي فناوري براي خريد توييتر

يكشنبه 04 مهر 1395

رقابت شرکت‌هاي فناوري براي خريد توييتر وارد مرحله جديدي شده و در حالي که در ابتدا تنها نام گوگل و سيلزفورس به عنوان خريداران احتمالي شنيده مي شد، حالا مايکروسافت و وريزون هم به اين گروه اضافه شده اند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، به نقل از تک کرانچ، البته در ميان اين شرکت ها وريزون که مدتي قبل AOL را هم خريداري کرد، تمايل کمتري به تملک توييتر دارد.

 
سرمايه توييتر در بازار بالغ بر 13.3 ميليارد دلار برآورد شده و انتشار خبر تمايل چهار غول دنياي فناوري براي خريد آن ارزش سهام اين شرکت را 22 درصد افزايش داده است.
 
در گذشته هم چندبار اخباري در مورد تمايل گوگل، مايکروسافت و وريزون به خريد توييتر شنيده شده بود. احتمالا خريد توييتر در قالب پرداخت پول نقد و خريد سهام صورت مي گيرد.
 
Salesforce هم اکنون هم حدود نيمي از سرمايه توييتر را در اختيار دارد و اگر بتواند خريد توييتر را نهايي کند بايد باقي مانده پول را به صورت نقد بپردازد. Salesforce براي خريد اين بخش از توييتر در شش ماهه اول سال 2016 بيش از 4 ميليارد دلار هزينه کرده است.
 
از سوي ديگر مايکروسافت هم دلايل زيادي براي تلاش به منظور خريد توييتر دارد. مايکروسافت قبلا با پرداخت 26.2 ميليارد دلار لينکداين  را خريده بود و اگر اين خريد تازه هم نهايي شود مايکروسافت مجموعه اي ارزشمند از شرکت هاي تخصصي که اطلاعات ميلياردها کاربر اينترنت را در اختيار دارند، تحت تملک قرار مي دهد.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .