چرا نوت ۷ سامسونگ آتش مي‌گيرد؟

دوشنبه 26 مهر 1395

پس از شکست سامسونگ از رقيب آمريکايي خود در پي نقص فني در سري گلکسي نوت ۷ ، اکنون اين سوال به ذهن مي‌رسد که علت آتش گرفتن گوشي‌هاي سامسونگ در چيست.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  رويترز درباره شکست سامسونگ در توليد نوت ۷ را به نقل از  کازمين لاسلو، متخصص الکتروشيمي از موسسه پژوهشي لوکس ريسرچ اينگونه اعلام کرد: سالهاست که شرکت سامسونگ در توليد باتري و لوازم الکترونيک پيشتاز است، اما آتش گرفتن ۳۵ گوشي از سري جديد سامسونگ قطعا محوريت در بازار را از اين شرکت ربوده و توليدات سامسونگ را به حاشيه رانده است.
وي در ادامه افزود: پس از شکست سامسونگ و اعلام فراخوان بيش از ۲.۵ ميليون نوت ۷ فروخته شده، شرکت‌هاي هوايي نيز استفاده از گوشي جديد سامسونگ در پرواز را ممنوع اعلام کردند.
با توجه به اينکه تاکنون مسئولان سامسونگ هيچ اعلام نظري در مورد علت آتش‌سوزي نوت ۷ اعلام نکردند، بنابراين طبيعي است که شرکت‌هاي تحقيقاتي براي يافتن علت اين موضوع وارد عرصه شوند.
محققان شرکت تحقيقاتي لوکس ريسرچ با بررسي دقيق و جزئي عوامل آتش‌سوزي در سامسونگ نوت ۷ دريافتند که مشکل اصلي مربوط به باتري گوشي است. در واقع باتري گوشي طوري طراحي شده است که به طور ناخواسته باعث ايجاد اتصال بين قطب مثبت و منفي شده و در نهايت باعث آتش‌ گرفتن گوشي مي‌شود.
با توجه به اينکه شرکت سامسونگ SDI توليد کننده اصلي باتري گلکسي نوت ۷ است، اکنون مسئولان اين شرکت بايد پاسخگوي اين فاجعه ملي براي کره جنوبي باشند.
کازمين لاسلو معتقد است که حتي با بررسي‌هاي صورت گرفته احتمال اينکه يک شرکت مسئول آتش‌سوزي باشد بعيد به نظر مي‌رسد، چرا که شرکت ديگري نيز در توليد و تامين باتري براي شرکت سامسونگ همکاري مي‌کند، بنابراين احتمال اينکه دو شرکت يک مشکل مشترک داشته باشند تقريبا غيرممکن است.
اکثر کارشناسان صاحب‌نام صنايع الکترونيک معتقدند که نبايد شرکت سامسونگ را مسئول اصلي اين شکست اقتصادي ناميد، چرا که شرکت‌هاي تامين‌کننده قطعات به ويژه باتري تحت قرارداد با شرکت مادر همکاري مي‌کنند، پس خطا در هريک از شرکت‌هاي تابعه باعث شکست در محصول نهايي مي‌شود.


منبع : ايسنا
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .