رگولاتوري هشدار داد: در انتخاب اپليکيشن ها دقت کنيد

دوشنبه 26 مهر 1395

با ظهور اسمارت فون ها، اپليکيشن هاي متعددي طراحي و توليد شدند که تعداد زيادي از آنها را اپليکيشن هاي پيام رسان و اپليکيشن هايي که تماس صوتي و تصويري را ممکن مي سازند تشکيل مي دهند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  تماس با خارج از کشور با اين اپليکيشن ها فقط هزينه اتصال به اينترنت را شامل مي شود و همين امر باعث شده بسياري از افراد براي تماس و مکالمات خارج از کشور از اين اپليکيشن ها استفاده کنند. اما اخيراً سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، رگولاتوري، به مشترکاني که از طريق اپليکيشن ها با خارج از کشور تماس مي گيرند هشدار داد که در خصوص انتخاب اپليکيشن ها آگاهانه اقدام کنند.

گويا بعضي از اين اپليکيشن ها مي توانند هزينه زيادي را براي مشترکان به همراه داشته باشند و علاوه بر آن از نظر امنيتي نيز چندان مورد اعتماد نيستند.


رگولاتوري هفته گذشته با ارسال پيامکي در اين خصوص هشدار لازم را به مشترکان تلفن همراه داده است. متن پيامک ارسالي بدين شکل بود که:


مشترک گرامي، به منظور جلوگيري از تحميل هزينه بالا براي مکالمات خارج از کشور، لطفا ضمن دقت در شماره گيري با پيش شماره هاي ۰۰ بين الملل، از نصب نرم افزارهاي غير معتبر و يا از منابع ناشناس خودداري کنيد.


رگولاتوري از مشترکان خواسته است تا هنگام نصب اپليکيشن ها به دسترسي هايي که اپليکيشن درخواست مي کند بيشتر دقت کنند تا از مشکلات بعدي در امان باشند.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .