10 ويژگي اندرويد نوقا که ios10‌ از آنها بي بهره است

شنبه 01 آبان 1395

چندي پيش به پنج قابليت منحصر بفرد ios10 که در اندرويد نوقا وجود ندارد پرداختيم. حال به 10 ويژگي منحصر بفرد اندرويد نوقا خواهيم پرداخت.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  گوگل و اپل به تازگي آخرين نسخه سيستم هاي عامل خود را براي تلفن هاي هوشمند عرضه کرده اند.  هر دو سيستم هاي عامل اندرويد گوگل و ios‌ اپل، ويژگي هاي جديد و فوق العاده اي را در اختيار کاربران خود قرار داده اند. در اينجا به 10 ويژگي اندرويد نوقا که در ios10 وجود ندارد اشاره مي کنيم.


1.Split Screen يا قابليت تقسيم صفحه نمايش گوشي
همانطور که مي دانيد با فعال کردن split screen  صفحه نمايش گوشي به دو قسمت تقسيم مي شود و همزمان دو برنامه براي کاربر بر روي صفحه نمايش به اجرا در مي آيد. هر دو سيستم عامل اندرويد نوقا 7.0 و اپل ios10، قابليت تقسيم صفحه نمايش را براي کاربران خود فراهم کرده اند اما با يک تفاوت بزرگ. اين ويژگي در ios‌ فقط براي ipad ها فراهم است نه تلفن هاي هوشمند. اما اندرويد 7.0 نوقا اين قابليت را هم در تلفن هاي با صفحه نمايش کوچک و هم داراي صفحه نمايش بزرگ فراهم کرده است.

2. ميانبر و دسترسي سريع به نوتيفيکيشن ها و برخي قابليت ها
اندرويد دسترسي سريع و راحت به برخي قابليت ها مانند wifi، ديتا و غيره را در اندرويد فراهم کرده است. کاربر مي تواند به راحتي در بالاي صفحه دستگاه خود با کشيدن پنل نوتيفيکيشن از بالا به سمت پايين از اين قابليت لذت ببرد. تمام نوتيفيکيشن ها و موزيک در حال پخش نيز در بالاي گوشي نمايش داده مي شوند. اما در ios10‌ کاملا برعکس است. کاربر براي مشاهده نوتيفيکيشن ها بايد انگشت خود را بر روي صفحه نمايش از پايين به سمت بالا اسوايپ کند تا به کنترل سنتر و برخي قابليت ها دسترسي پيدا کند. براي دسترسي به موزيک پلير نيز ابتدا کاربر بايد با از پايين به بالا اسوايپ کند و سپس با يک اسوايپ مجدد به سمت چپ در پنجره دوم موزيک پلير را مشاهده کند.
 

10 ويژگي اندرويد نوقا که ios10‌ از آنها بي بهره است


3.سوئيچ سريع بين اپليکيشن ها
قابليت جالب و  مفيد ديگر که در دسترس کاربران اندرويد است  امکان سوئيچ سريع بين دو برنامه است. فقط کافي است کاربر دو بار بر روي دکمه Multi_Window که در بالاي صفحه قرار دارد ضربه بزند تا ليستي از تمام اپليکيشن هايي که آخرين بار استفاده کرده است بر روي صفحه نمايش ظاهر شوند. اما در ios10 کاربر با فشار طولاني بر روي دکمه Home  مي تواند ليست کاملي از برنامه هايي را که قبلا باز کرده بود را مشاهده کند.
 

10 ويژگي اندرويد نوقا که ios10‌ از آنها بي بهره است


4.قابليت Doze
سيستم عامل اندرويد قابليت منحصر به فرد ديگري با نام Doze دارد. گوگل ابتدا اين قابليت را در اندرويد مارشمالو عرضه کرد که به کاربران در ذخيره باتري در هنگامي که از تلفن خود استفاده نمي کردند کمک مي کرد. به عنوان مثال در طول شب با فعال شدن doze کل مصرف باتري تلفن هوشمند فقط حدود 3 درصد بود. حال بنا بر ادعاي گوگل، در اندرويد نوقا اين قابليت به شکل فول تايم  فعال است، يعني اين قابليت در هنگامي که کاربر در حال استفاده از گوشي اش است نيز فعال است و به کاربر در مصرف کمتر باتري کمک مي کند. اگر چه در ios10 نيز کنترل ميزان مصرف باتري انجام مي شود اما به مانند اندرويد نوقا نيست.
 

10 ويژگي اندرويد نوقا که ios10‌ از آنها بي بهره است


5.کنترل مقدار ديتا(Data saver)
قابليت جديد ديگري که در اندرويد نوقا اضافه شده است و دقيقا کارايي مشابه Doze دارد Data saver است. Doze که به کنترل مصرف باتري گوشي کمک مي کند، Data saver‌ نيز ميزان مصرف اينترنت را کنترل مي کند.  اين قابليت به کاربر امکان مي دهد تا بر روي برنامه هايي که در قسمت background ‌يا پس زمينه گوشي فعال هستند و از اينترنت استفاده مي کنند کنترل کامل داشته باشد. اين ويژگي نيز در ios10 وجود ندارد.
 

10 ويژگي اندرويد نوقا که ios10‌ از آنها بي بهره است
 
 
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .