چرا اپليکيشن آپارات از روي کافه بازار حذف شد؟

شنبه 01 آبان 1395

سايت کافه‌بازار تمامي برنامه‌ها و اپليکيشن‌هاي سرويس ويديويي ايراني آپارات را از روي سرورهاي خود حذف کرد و ديگر امکان دانلودشان از سوي کاربران وجود ندارد. مديرعامل کافه‌بازار علت اين حرکت را دستور مقام قضايي عنوان کرده است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، چند روز پيش خبر شکايت صدا و سيما از سرويس ويديويي آپارات به گوش رسيد و ديروز زمزمه‌هايي مبني بر تعطيلي آپارات و حذف اپليکيشن‌هاي اين سرويس از روي سايت‌هاي رسمي ارايه‌دهنده نرم‌افزارهاي موبايل در شبکه‌هاي اجتماعي رواج يافت. اما اکنون به نظر مي‌رسد اين شايعه‌ها کم‌کم دارند رنگ واقعيت به خود مي‌گيرند. 

 
حسام آرمندهي؛ مديرعامل کاف‌بازار با تاييد خبر حذف کليه اپليکيشن‌هاي آپارات از جمله آپارات، آپارات کودک و فيلميو از روي کافه‌بازار؛ علت آن را دستور بازپرس دادسراي فرهنگ و رسانه عنوان کرد. صدا و سيما چندي پيش از آپارات به خاطر انتشار برخي محتواي انحصاري اين سازمان شکايت کرده بود و مدعي شده آپارات نبايد فيلم و ديگر محتواي پخش شده از کانال‌هاي مختلف صدا و سيما را روي سرويس‌هاي ويديويي خود پخش کند. 
 
آرمندهي؛ مديرعامل کافه‌بازار در شبکه‌ اجتماعي خودش عنوان کرده پيگير اين موضوع هستند و شکايت خود را از اين اتفاق به معاون ويژه دادستان کل کشور ارايه کردند چون اين اتفاق تاثيرات بدي هم براي کافه‌بازار و هم براي آپارات و ديگر سرويس‌دهنده‌ها خواهد داشت. لازم به ذکر است هنوز خبر رسمي درباره دلايل حذف اپليکيشن‌هاي آپارات از روي کافه‌بازار منتشر نشده است و آپارات نيز موضوع‌گيري رسمي نداشته است. بايد منتظر ماند و ديد دعواي رسانه‌اي صدا و سيما با آپارات بر سر حق پخش محتوا در روزهاي آينده چه نتايجي در پي دارد تا ديگر سايت‌ها و سرويس‌دهنده‌ها نيز تعيين تکليف شوند. 
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .