رخنه جديد امنيتي اندرويد چيست؟

يكشنبه 09 آبان 1395

به‌تازگي رخنه جديد امنيتي در سيستم‌هاي اندرويدي مشاهده شده است که موجب شده است تا ميليون‌ها دستگاه به خطر بيفتند ولي اين رخنه که Rowhammer نام دارد، در حقيقت يک حمله سخت‌افزاري است که از ضعف پياده‌سازي نرم‌افزار بهره گرفته است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، به نقل از وب‌سايت خبري تحليلي theinquirer، امروزه امنيت تلفن‌هاي همراه بيش از امنيت کامپيوترهاي خانگي هدف هکرها قرار مي‌گيرد که با توجه به محبوبيت بالاي اين دستگاه‌ها نمي‌توان اين امر را چندان غيرمعقول دانست.


رخنه امنيتي جديد سيستم‌ عامل اندرويد که Rowhammer نام دارد، در طول چند روز آينده بسياري کاربران را نگران ساخته است ولي در عمل اين حمله چگونه عمل مي‌کند و چرا نبايد چندان نگران آن بود؟

اين عيب امنيتي در حقيقت يک رخنه بر روي تراشه پردازنده است که موجب مي‌شود تا دستگاه فرد قرباني به‌صورت ناخودآگاه، به‌واسطه آن روت شود.


در حال حاضر اعمال اين حمله براي تمامي دستگاه‌ها ممکن نيست زيرا انجام آن به سخت‌افزار و تراشه‌هاي حافظه به‌کاررفته در دستگاه بستگي دارد.

تيم امنيتي کاشف اين رخنه تائيد کرده‌اند که تا به امروز دستگاه‌هاي زير با اين مشکل روبرو شده‌اند:
- نکسوس ۵
- گلکسي اس ۵
- گلکسي اس ۴
- گلکسي اس ۶
- ال‌جي جي ۴
- موتورولا موتو جي
و ...

با اين‌ وجود اين رخنه چندان نگران‌کننده نيست زيرا کاشفان آن يک تيم امنيتي هستند و هکرها هنوز از نحوه انجام آن آگاه نيستند و به همين دليل نيز نيازي به نگراني نيست و به‌زودي وصله مناسب براي رفع اين مشکل عرضه خواهد شد.
 

 
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .