رازهايي پنهان در اپ هاي اندرويدي

شنبه 15 آبان 1395

حتي اگر از کاربران ios هم باشيد، نمي توانيد محبوبيت تلفن هاي اندرويدي را ناديده بگيريد. اگرچه بخشي از محبوبيت اندرويد به تعداد برندهايي باز مي گردد که از اين سيستم عامل تبعيت مي کنند، اما بخش مهم تر اين محبوبيت به کاربردي بودن برنامه هايي مرتبط است که هر يک داراي تعداد زيادي کد مخفي، ميانبر و ترفند هستند؛ ترفندهايي که برخي بسيار ساده به نظر مي رسند، اما بسياري از کاربران اندرويدي از اين ترفندها مطلع نيستند يا با طرز کارشان آشنايي ندارند. در ادامه مطلب به تعدادي از اين ترفندها مي پردازيم:

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  زوم کردن در نقشه گوگل

 
يکي از مشکلات رايج در بازديد از نقشه هاي گوگل، مشکل زوم کردن تصاوير است. رايج ترين راه براي زوم کردن تصاوير استفاده از تکنيک دو ضربه روي صفحه است که گاه باعث مي شود تصوير نقشه حرکت کرده و نقطه مورد نظر شما بزرگنمايي نشود. اين مسئله به خصوص در شرايطي که عجله داريد آدرس مورد نظر خود را پيدا کنيد، اهميت بيشتري خواهد داشت. اما ما براي شما يک راه حل ساده و جالب داريم.
 
پس از ضربه دوم روي صفحه نمايش، انگشت خود را برنداريد بلکه چند ثانيه صبر کنيد، سپس از طريق گزينه هاي زوم و خروج از زوم که در کنار صفحه شما نمايان شده، با دقت بالاتري محل مورد نظر خود را پيدا کنيد. اين تکنيک گرچه ساده به نظر مي رسد، اما بسيار مفيد و کاربردي است.
 
کج شدن زاويه در نقشه گوگل
 
اين يکي از متداول ترين درخواست هاي کاربران است که زاويه و شيب نقشه را به سمت دلخواه خود تغيير دهند. به بياني ساده تر، افرادي که در جهت يابي ضعيف تر هستند، ترجيح مي دهند ابزاري در اختيار داشته باشند که قادر به تغيير زاويه نقشه باشد. جالب است بدانيد اين بار هم تنها با کمک انگشت اشاره و سبابه مي توان به راحتي از يک ترفند حرکتي کمک گرفت.
 
درواقع بايد دو انگشت خود را روي صفحه گذاشته و با اندکي فشار جهت نقشه را به سمت دلخواه خود تغيير دهيد. يک مثال شفاف براي تشخيص چگونگي استفاده از اين ابزارک اين است؛ فرض کنيد در حال بازي معروف angry bird هستيد. تکنيک حرکت انگشتان شما در اينجا دقيقا مشابه با نشانه گيري در اين بازي خواهد بود.
 
بررسي Gmail از طريق اسلايد
 
اگرچه سال ها اغلب افراد براي بررسي پيغام هاي الکترونيک خود از رايانه کمک مي گرفتند، اما اين روزها اغلب کاربران تلفن هاي همراه به همگام سازي اطلاعات ايميل خود با ساير نرم افزارهاي نصب شده در سيستم عامل خود پرداخته اند.
 
بنابراين پيام هاي الکترونيک خود را از طريق تلفن هوشمند بررسي مي کنند. اما بسياري از کاربران Gmail نمي دانند که پس از ورود به صفحه اصلي و ضربه زدن به دو سمت چپ و راست آرشيو، مي توانند پيغام هاي خود را به صورت اسلايد مشاهده کنند. بنابراين نيازي به باز کردن يکايک پيغام ها و اتلاف وقت وجود نخواهد داشت.
 
انتخاب چندين پيغام همزمان در Gmail
 
يک ترفند کاربردي ديگر در حين بررسي پيغام هاي Gmail، امکان انتخاب همزمان چندين پيغام است. براي اجراي اين ترفند کافي است ابتدا دو انگشت خود را روي يک پيغام فشار داده و چند ثانيه نگه داريد و سپس پيغام هاي بعدي را با يک ضربه کوتاه ضميمه پيغام اول کنيد. اين روش براي علامت گذاري، ارسال همزمان يا درج «علامت خوانده شده» يا «هنوز خوانده نشده» کاربرد دارد. اين تکنيک نيز بسيار ساده است، اما به نظر مي رسد براي برخي از افراد ناشناخته مانده است.
 
تغيير صفحه ها در گوگل کروم
 
شايد اين مورد براي بسياري از کاربران قديمي و حرفه اي اندرويد بسيار ساده و تکراري باشد. اما باورکردني نيست که هنوز هم برخي کاربران از قابليت تغيير جايگاه صفحات جست وجو بي خبر هستند.
 
اما موضوع دقيقا چيست؟ اگر به طور همزمان چند صفحه متفاوت را در مرورگر کروم باز کرده باشيد، مي توانيد با قرار دادن انگشت خود روي بخش فوقاني صفحه و حرکت سريع آن به چپ يا راست، جاي صفحه را با صفحات قبلي و بعدي عوض کنيد. اين مسئله هنگامي که در حال جست وجوي موضوعي هستيد و دوست داريد مطالب يافت شده را به سرعت اولويت بندي کنيد، مفيد خواهد بود.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .