تغيير شيوه فروش شارژ الکترونيکي مستقيم ايرانسل

شنبه 15 آبان 1395

ايرانسل از تغيير شيوه اعمال ماليات بر ارزش افزوده در فروش شارژ الکترونيکي مستقيم خود خبر داد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، به نقل از روابط عمومي ايرانسل، با اعمال اين تغيير، «ماليات بر ارزش افزوده» پرداختي مشترکان به جاي کسر از ميزان شارژ درخواستي، به مبلغ پرداختي براي خريد شارژ افزوده مي‌شود.

 
بر اين اساس، تاکنون در هنگام خريد شارژ الکترونيکي مستقيم توسط مشترکان اعتباري ايرانسل، مبلغ ۹ درصد ماليات بر ارزش افزوده از مبلغ پرداختي توسط مشترک کسر شده و باقي‌مانده روي سيم‌کارت وي شارژ مي‌شد.
در روش جديد که روي شارژ الکترونيکي مستقيم اعمال مي‌شود، مبلغ ماليات بر ارزش افزوده علاوه بر مبلغ شارژ پرداخت مي‌شود و ميزان شارژ درخواستي به طور کامل بر روي سيمکارت مشترک اعمال خواهد شد.
 
براي مثال، اگر پيش از اين تغيير، مشترکي اقدام به خريد شارژ مستقيم ۱۰ هزار ريالي براي حساب اعتباري خود مي‌کرد، از حساب بانکي او مبلغ  ۱۰ هزار ريال کسر و پس از کسر ماليات بر ارزش افزوده ۹۱۰۰ ريال به حساب ايرانسل او افزوده مي‌شد. پس از اعمال اين تغيير، با خريد شارژ مستقيم ۱۰ هزار ريالي، ۱۰ هزار و ۹۰۰ ريال از حساب بانکي مشترک کسر و مبلغ دقيق ۱۰ هزار ريال به حساب ايرانسل او اضافه مي‌شود.
 
اين تغيير، بنا به درخواست مشترکان ايرانسل و براي رفع هرگونه ابهام در مبلغ شارژ دريافتي، از روز شنبه ۱۵ آبان ماه، به تدريج در تمامي کانال‌هاي فروش شارژ الکترونيکي مستقيم ايرانسل اعمال خواهد شد.
 
در حال حاضر فروش شارژ ايرانسل علاوه بر شيوه شارژ الکترونيکي مستقيم، از طريق شيوه استفاده از پين شارژهاي ۱۶ رقمي و کارت‌هاي شارژ نيز انجام مي‌شود که تغيير مذکور صرفا در روش شارژ الکترونيکي مستقيم اعمال خواهد شد و روش محاسبه ماليات بر ارزش افزوده براي کارت‌هاي شارژ و پين شارژ الکترونيک همچنان طبق روال قبل انجام مي‌شود. به اين صورت که پس از خريد کارت شارژ و وارد کردن رمز شارژ توسط مشترک، مبلغ مندرج روي کارت شارژ پس از کسر ماليات بر ارزش افزوده روي سيم‌کارت وي اعمال مي‌شود.
 
ايرانسل روش‌هاي متنوعي را براي شارژ سيم‌کارتهاي اعتباري در نظر گرفته است تا به اين ترتيب امکان شارژ مجدد سيم‌کارت به راحتي و بدون محدوديتي زماني و مکاني فراهم شود. از جمله اين روش‌ها مي‌توان به ارسال شارژ، شارژ خط به خط، شارژ خودکار، شارژ شگفتانگيز، شارژ آنلاين، شارژ از طريق خودپردازها، کارت‌خوان ها و کدهاي دستوري، وب‌سايت‌ها و نرم‌افزارهاي کاربردي، کارت شارژ و شارژ از طريق اپليکيشن ايرانسل من اشاره کرد.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .