فناوري جديد در صفحه نمايش تلفن‌هاي هوشمند

سه شنبه 05 ارديبهشت 1396

ديگر نگران شکسته شدن صفحه نمايش تلفن همراهتان نباشيد!

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  افتادن تلفن همراه روي زمين که با شکسته شدن احتمالي صفحه نمايشگر آن همراه باشد دو گزينه پيش پاي صاحب آن قرار مي‌دهد: تعمير تلفن همراه يا تعويض آن. اما حالا گزينه سومي هم مطرح شده است.


به گزارش ايتنا از مهر، به نقل از ساينس الرت، شيميدان‌هاي دانشگاه کاليفرنيا در ريورسايد اختراع جالب توجهي را رسانه‌اي کرده‌اند. در واقع آنها گزينه سوم مورد نظر را اينگونه مطرح کرده‌اند: استفاده از موادي ويژه در ساخت صفحه نمايشگر که قابليت ترميم خود را دارند.

اين محققان فناوري جديدشان را بارها مورد آزمايش قرار داده و طي آنها قابليت ماده مورد نظر در ترميم شکستگي هاي ناشي از ضربات را مورد بررسي دقيق قرار داده اند.

در اين بررسي ها مشخص شد وقتي ماده مورد نظر به دو نيم تکه مي شود تنها در کمتر از ۲۴ ساعت و به طور کاملا خودکار خود را ترميم کرده و يکپارچه مي‌شود.

ويژگي مهم اين ماده انعطاف پذير بودن آن است به طوريکه مشخص شده تا ۵۰ برابر اندازه اصلي منعطف مي‌شود.

محققان در ساخت اين ماده مخصوص از نوعي پليمر انعطاف‌پذير و نمک يوني استفاده کرده‌اند.

اين براي نخستين بار است که محققان موفق به ساخت ماده‌اي با ويژگي ترميم خودکار مي‌شوند که در عين حال رساناي الکتريسيته هم محسوب مي‌شود. همين ويژگي آن را براي استفاده در ساخت نمايشگر تلفن‌هاي همراه و باتري‌ها به يک انتخاب ايده‌آل تبديل کرده است.

در حال حاضر در برخي تلفن‌هاي همراه ساخت شرکت کره‌اي ال.جي از اين ماده استفاده مي‌شود هر چند از آن در قسمت پشت محصول و نه صفحه نمايشگر آن استفاده شده است زيرا رساناي الکتريسيته نبوده و به همين دليل قابليت به کارگيري در صفحه نمايشگر را ندارند.

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است
  • ناصر

    اسمعیلی

    جمعه 13 مرداد 1396

    (جستجوتنظیمات بروزرسانی به حافظه مرورگرارسال می شه قابل استفاده نیستندمن تنظیمات رامستقیم برای برای حافظه گوشی وبرنامه ازکارافتاده می خواهم)