واکنش ايران به حذف اپليکيشن‌هاي ايراني از اپ استور

شنبه 04 شهريور 1396

پايگاه آمريکايي «هوستون کرونيکل» گزارش داد که شرکت اپل برخي از اپليکيشن‌هاي ايراني را از «اپ استور» حذف کرده است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  پايگاه آمريکايي «هوستون کرونيکل» گزارش داد که شرکت اپل برخي از اپليکيشن‌هاي ايراني را از «اپ استور» حذف کرده است که وزير ارتباطات ايران به اين اقدام واکنش نشان داده و گفته است که اپل بايد به حقوق مصرف کنندگان احترام بگذارد.

در اين گزارش آمده است: اپل اين اقدام را حدود 10 روز پيش انجام داده و اپليکيشن ديجي کالا بر اساس تحريم‌هاي جديد اعمال شده عليه ايران از اپ استور حذف شده است.

هوستون کرونيکل نوشت: «محمد جواد آذري جهرمي»، وزير ارتباطات ايران، به اين اقدام اپل واکنش نشان داده و گفت که اپل بايد به حقوق مصرف کنندگان ايراني احترام بگذارد.

 دفتر شرکت اپل در «کوپرتينو» تاکنون به اين مسئله واکنشي نشان نداده است.

اين پايگاه آمريکايي در ادامه افزود: آذري جهرمي در صفحه توييتر خود نوشت: 11 درصد سهم بازار گوشي ايران متعلق به اپل است، احترام به حقوق مصرف کنندگان امروز يک اصل است که اپل آن را رعايت نکرده است، حذف اپليکيشن‌ها را پيگيري حقوقي مي‌کنيم.

هوستون کرونيکل نوشت: بسياري از کاربران رسانه‌هاي اجتماعي در ايران به اين اقدام اپل واکنش نشان داده و با ايجاد هشتگ « حذف اپليکيشن‌هاي ايراني را متوقف کنيد»، انتقاد خود به اين اقدام اپل را اعلام کردند.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .