علت محبوبيت برخي گوشي‌هاي هوشمند

جمعه 06 بهمن 1396

بسياري از تحليلگران بر اين باورند که ميزان فروش بالاي آيفون هاي ۶ اس پلاس، ۷ پلاس و ۸ پلاس در ايالات متحده آمريکا، همگي نشان از محبوبيت صفحه نمايش بزرگ‌تر دارد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  بر اساس مطالعات و تحقيقات جديدي که توسط موسسه آمار و تحقيقاتي CIRP ارائه شده است، حدود نيمي از فروش گوشي‌هاي هوشمند آيفون در ايالات متحده آمريکا در آخرين فصل از سال ۲۰۱۷ ميلادي، آيفون‌هاي ۶ اس پلاس، ۷ پلاس و ۸ پلاس  بوده‌اند که اين آمار نشان مي‌دهد صفحه‌هاي نمايش بزرگتر از محبوبيت بيشتري برخوردارند.

 
همچنين مدل‌هاي ۲۰۱۷ آيفون يعني آيفون ۸، آيفون ۸ پلاس و آيفون ۱۰، حدود ۶۱ درصد از فروش گوشي‌هاي هوشمند آيفون در ايالات متحده را به خود اختصاص داده‌اند که اين آمار کمتر از ۷۲ درصدي است که آيفون‌هاي ۷ و ۷ پلاس در آخرين سه ماهه سال پيش از آنِ خود کرده بودند.
 
البته مقايسه ميزان فروش گوشي‌هاي هوشمند در سال ۲۰۱۷ با ۲۰۱۶ به دليل قيمت بالاي آيفون ۱۰ در نوامبر، آنقدر هم بدون خطا نيست اما در مجموع به نظر مي‌رسد که مدل‌هاي قديمي‌تر آيفون بيشتر از حد معمول در فصل تعطيلات سال نوي ميلادي به فروش رسيده‌اند.
 
بر اساس اين آمار، گوشي‌هاي هوشمند آيفون ۷ و ۷ پلاس حد فاصل اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۷، حدود يک چهارم فروش در ايالات متحده آمريکا را از آن خود کرده‌اند که سهم فروش آيفون‌هاي ۶ اس و ۶ اس پلاس نيز حدود ۸ درصد از بازار فروش آن در اين کشور بوده است. آيفون SE نيز با وجود کمبود سخت‌افزاري در آن دوران، فروشي مانند سري ۶ اس داشت.
 
اين گزارش حاکي از آن است که آيفون ۱۰ حدود ۲۰ درصد از کل فروش آيفون در فصل تعطيلات سال ۲۰۱۷ را تشکيل مي‌دهد که اين رقم بخش قابل توجهي از فروش گوشي هوشمند را تشکيل داده است. اما به هرحال، قيمت بسيار بالا و محدوديت‌هاي عرضه آيفون ۱۰ مقايسه با مدل‌هاي قبلي را اندکي پيچيده و دشوار مي‌کند.
 
حالا علت استقبال کاربران چيست؟
 
بسياري از تحليلگران و کارشناسان در سراسر جهان بر اين باورند که علت اينکه کاربران به جاي نسخه‌هاي جديدتر اما با اندازه معمولي، به سراغ مدل‌هايي مي‌روند که صفحه نمايش بزرگ‌تري دارد، همان اندازه صفحه نمايش اين گوشي‌هاست. چراکه اين روزها کاربران به دلايل مختلفي نياز به نمايشگر بزرگتري در گوشي همراه خود دارند و برخي هم بجاي آنکه هم گوشي بخرند و هم از تبلت استفاده کنند، مي‌خواهند گوشي همراهي داشته باشند که نقش تبلت و صفحه نمايش را هم ايفا کند.
 
به گونه‌اي که آيفون ۶ اس پلاس، ۷ پلاس و ۸ پلاس، حدود ۳۰ درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده‌اند. اين آمار بدان معناست که نيمي از آيفون‌هايي که در سه ماهه آخر ۲۰۱۷ به فروش رفته‌اند، داراي صفحه نمايشي بزرگ‌تر از ۴.۷ اينچ بودند. البته از لحاظ مالي نيز، اپل از فروش نسخه‌هاي بزرگتر اين گوشي‌ها سود بيشتري را کسب کرده است چراکه مدل‌هايي که از صفحه نمايش بزرگ‌تري برخوردارند، قيمت بالاتري نيز دارند.
 
تحليلگران موسسه KGI معتقدند که شرکت آمريکايي اپل در سال ۲۰۱۸ قصد دارد که به توليد گوشي‌هايي با صفحه نمايش بزرگتري بپردازد تا بتواند رضايت و نياز مشتريان و کاربران خود را تامين کند. به گفته آنها، اپل تصميم گرفته است که در سال جاري ميلادي مدل آيفون ۱۰ پلاس با صفحه نمايشي ۶.۴ اينچي و همچنين يک نسخه ديگر از آيفون ۶.۱ اينچي را معرفي و به بازار عرضه کند.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .