بازار خريدار ندارد؛ جديدترين قيمت سيم‌کارت

يكشنبه 28 مهر 1392
بازار خريدار ندارد؛ جديدترين قيمت سيم‌کارت

قيمت سيم کارت‌هاي تلفن همراه به گفته فعالان بازار اين روزها تا حدي کاهش يافته و در کل شرايط به گونه‌اي شده که تعداد فروشندگان بازار نسبت به خريداران آن بيشتر است.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، در حال حاضر سيم کارتهاي کد يک دائمي همراه اول به قيمت يک ميليون و 700 الي يک ميليون و 800 هزار تومان خريداري شده و با قيمتي حدود دو ميليون تومان به فروش مي‌رسند.

سيم کارت‌هاي کد 2 نيز با قيمتي حدود 800 هزار تومان خريداري و حدود يک ميليون تومان به فروش مي رسند. در ارتباط با سيم کارت‌هاي کد 3 اين روزها خريد بازار حدود 650 هزار تومان و فروش آن حدود 700 تا 750 هزار تومان است.

کد 4 نيز با قيمت 500 هزار تومان خريداري شده و حدود 600 هزار تومان به فروش مي‌رسد. براي سيمکارت کدهاي 5 و 6 نيز چنانچه شما قصد فروش داشته باشيد با قيمتي حدود 400 هزار تومان مواجه خواهيد شد و اگر قصد خريد هم داشته باشيد بايد بسته به رند بودن شماره مد نظر قيمتي بالغ بر 450 هزار تومان بپردازيد.

سيم کارت‌هاي کد 7 کار کرده نيز حدود 270 هزار تومان خريداري شده و با قيمتي نزديک به 300 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

کد 8 هم در صورتي که کارکرده باشد با قيمتي حدود 200 هزار تومان خريداري شده و حدود 250 هزار تومان به فروش مي‌رسد که البته در صورت صفر بودن اين رقم‌ها به ترتيب به 240 و 300 هزار تومان مي رسد.

بنا بر اعلام فعالان بازار مدتي است که سيم کارت کد 7 صفر کمياب شده و اگر چنين سيم کارتي در بازار وجود داشته باشد، قيمت خريد آن حدود 350 هزار تومان و فروش آن حدود 400 تا 420 هزار تومان خواهد بود.

همچنين بنا بر اعلام فعالان بازار مدتي است قيمت سيم کارت سير نزولي داشته و نکته مهمتر بازار اين است که تقاضا براي خريد سيم کارت بسيار کاهش يافته است به طوري که تعداد فروشندگان سيم‌کارت به مراتب بيش از خريداران آن است که براساس نظريات اقتصادي هر گاه عرضه بالا و تقاضا پايين باشد قاعدتا قيمت‌ها کاهش پيدا خواهند کرد.

نکته ديگر آن که پس از ابلاغ مصوبه رگولاتوري مبني بر پايين آمدن قيمت سيم‌کارت تا سقف 156 هزار تومان گفته مي‌شود که نوعي رکود در بازار ايجاد شده و همه منتظر کاهش قيمت سيم کارت هستند.


منبع : خبرگزاري ايسنا
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .